Bağlantılı Öykülerim

AŞK HEP BİRİNİN KAYBETTİĞİ BİR OYUNDUR!..

Başlarken hiç böyle olacağını düşünememiştim. Bu kadar yazıyordum da bu kadar okunacağımı tahmin edememiştim. Bir kaç arkadaşım destekledi ve okudular başlarda… Onların desteği sürerken yeni okuyucular katıldı, yine beni bilen , tanıyan. Şimdilerde hiç tanımadığım ama blogumu takip eden okuyucularımdan mesajlar, mailler alıyorum, yazılarım hakkında görüşlerini içeren. Çok mutluyum. Yazmak bana yetiyordu ama okunmak bambaşka bir mutluluk kaynağım oldu. Bu mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim.

Mutluluğumu maillere, mesajlara, yorumlara cevap yazarken de paylaşıyor ve sorulan soruları cevaplıyorum. Ancak blogumu takip etmeye yeni başlayan bir dostumuzun önerisini yerine getirmek istiyorum, bunu benden dördüncü kez, bu defa da önemle rica ettiği için bu yazıyı sizlerle paylaşacağım. Yazdığım öykülerin bütünlüğünün sağlanabilmesi, tek tek okunabilirken bir arada okunması ile verilecek temanın alınabilmesi amacıyla öykülerimin baştan sona doğru sırası:

1) Bir girdapta boğulmak… (Aşk 1)

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/06/25/bir-girdapta-bogulmak/

2) Bir cenderede sıkışmak… (Aşk 2)

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/07/02/bir-cenderede-sikismak-ask-2/

3) Seni seviyorum…(Aşk 3)

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/07/23/seni-seviyorum-ask-3/

4) Ben Melike…(Aşk…)

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/08/13/ben-melike/

5) Garip!..

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/09/02/garip/

6) Sen susarsan ben lal olurum…

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/10/01/sen-susarsan-ben-lal-olurum/

7) Kader mi?.. Sonunda ne olacağımızdır.

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/10/29/kader-mi-sonunda-ne-olacagimizdir/

8) “Prenses Gibi” olabilme şansı…

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2016/11/06/prenses-gibi-olabilme-sansi/

9) “Mutlu Son” nedir?

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2017/03/04/mutlu-son-nedir/

10) Hangimizin sınavı…(1)

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2017/03/11/hangimizin-sinavi-1/

11) Hangimizin sınavı…(2)

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2017/03/18/hangimizin-sinavi-2/

12) Dönüş…

https://burcaksenlersinmaz.wordpress.com/2017/03/25/donus/

 

 

Bağlantılı Öykülerim” üzerine 8 yorum

 1. Erhan LÜLLECİ

  Burçak ,daha önce defaten bende sana söylemiştim bloq da yeterli kelime yazma izni olmadığı için yazın yada hikayelerin tadındayken bitiyor demiştim ve bunları arkası yarın gibi yaparsan yakalamış olduğun harika kurguların tadını çıkara çıkara keyifle yazar vede ilerisi için sana pratik olur demiştim başlangıç da gerek sosyal paylaşım sitesinde gerek bloq unda yorum yapan lar çoğunlukla okur yazar ,azınlıkla okur iken şimdi görüntü tersine döndü buda yazdıklarını irdeleyen ,soran, sorgulayan kendi görüşlerini de katan aydın insanın yorumu demektir .Çalışmaların yada yazıların geliştikçe ,ürkekliğini attıkça içindeki gücü keşfedip sınır koymadan yazıya döktükçe, yıllarca okumanın, okur olmanın karşılığını görmeye başlamıştın ,şuna inanıyorum yazmak için devamlı okur olmanın gerekliliğine. Sevgili kardeşim her daim yazılarının takipçisiyim . Yazarı Burçak Ş.SİNMAZ olan bir kitabı en yakın zamanda raflarda görmek dileği ile…

  Liked by 2 people

 2. Sevgili Burçak, 15 gündür sağlık problemlerimden dolayı doğru dürüst giremediğim sosyal ağlar ve blog nedeniyle bu yazıyı kaçırmışım.
  Bu küçük hatırlatma tadındaki yazını görünce ilk okumaya başladığım zamanlarda ,yazılarına duyduğum hayranlık yanında hangisi önce hangisi sonra diye sıralamalarım aklıma geldi. Okumayı seven birisi için küçük bir akıl yürütmeyle bulunabilecek nitelikte bir bulmaca tadındaydı.
  Bir süredir sen de yazmıyorsun gördüğüm kadarıyla ve bu beni üzdü açıkcası.
  Yaz dönemi yoğunluğundan olduğunu düşününce affedilebilir. Ama unutmaki biz bencil okuyucular olarak en çok yazın özleriz okumayı.
  Yazmayı bırakmadığını biliyorum ama bizleri de ihmal etme. Sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

 3. Muzaffer

  Burçak hanımefendi,ben sizin yazılarınızı sonradan takibe başlayan birisiyim, fakat önceki yazılarınızı gerek kısa hikayelerinizi gerekse diğer gözlemlerinizi içeren yazılarınızı okudum ama yorumda bulunmadım aslında bu yazınızda hikayelerinizi sıraya koyarak sonraki adımda ne yapacağınız konusunda ip ucu verir gibisiniz bende size naçizane aynı yönde tasarrufda bulunmak istiyorum aslında kendi içinde ayrı ayrı zengin konulara sahip bu kısa hikayeleri ara kurgular daha doğrusu onları yapıştırıcı kurgular yaparak birleştirebilir ki hepsi birbirleriyle ilişkili az yada çok, konusu zengin içinde realizimi, romantizmi ,ülke kültürünü sosyal durumunu barındıran kalın eğlendirici, öğretici neden sonuç ilişkisini irdeleyen yazarın istediklerini açıkça oluşturup, okuruna veren roman haline getirebilirsiniz ben bunu sizin yapabileceğinize inanıyorum ve böylelikle edebi değeri yüksek olan bir eser raflarda yerini alacaktır .Burçak hanım şimdiden yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum, yüreğinize sağlık. …

  Liked by 1 kişi

  1. Muzaffer bey , bu hikayelerden yola çıkıp kişileri, mekanları daha detaylı anlatarak, ilişkiyi daha canlı diyaloglarla geliştirerek bir kitap yazmak istedim. Ancak ilk akılda güzel kalırsa sonraki romanlar raflarda aranır olur düşüncesiyle asıl düşündüğüm grift hikayemi yazacağım roman tadında. Çok teşekkürler, öneriniz uygulamaya konulacaktır daha sonra.

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s